Eva Piirimäe monograafia „Herder and Enlightenment Politics“ pälvis äsja mitu rahvusvahelist auhinda, neist kaalukamana István Honti raamatuauhinna.
Eva Piirimäe on Johan Skytte poliitikauuringute instituudi poliitikateooria professor, kelle uurimistöö keskmes on sotsiaalsuse, patriotismi, rahvusluse, kosmopolitismi, rahvaste enesemääramise, riikluse ja rahu teooriad Euroopa mõtteloos.
Eva Piirimäe monograafia „Herder and Enlightenment Politics“ (eesti k „Herder ja valgustuse poliitika“) ilmus Cambridge University Press kirjastuses 2023. aastal. Teos keskendub Johann Gottfried Herderi poliitiliste ideede arengule, suhestatuna üle-euroopaliste filosoofiliste vaidlustega.
Raamat on saanud hiljuti olulisi tunnustusi. Esimesena märkis teose ära Rahvusvaheline Mõtteajaloo Selts (The International Society of Intellectual History), tunnustades Piirimäe teost proxime accessit Constance Blackwelli raamatuauhinnaga. Constance Blackwell (1934–2018) oli Oxfordi Ülikooli mõtteajaloolane, kelle uurimistöö keskendus varauusaegsele loodusfilosoofiale. Preemia määratakse viimase kahe aasta jooksul ilmunud parimale esimesele monograafiale. Žürii tõi esile Piirimäe teose „teadusliku hoolikuse ning elegantse argumentatsiooni“. Dr. Richard Oosterhoff kirjutas komisjoni nimel: „Meile avaldas väga muljet raamatu avar teemakäsitlus, ambitsioon ja mõtteselgus. Nautisime selle lugemist.“
Teisena pälvis Eva Piirimäe monograafia Andrews’i Mõtteajaloo Instituudi (St Andrews Institute of Intellectual History) välja antava preemia, István Honti nimelise raamatuauhinna. See on tunnustus, mis antakse iga-aastaselt parimale mõtteajaloo valdkonnas avaldatud raamatule. „István Hont (1947-2013) oli Cambridge’i Ülikooli poliitilise mõtte ajaloo õppejõud, kelle originaalsed ideed 17.–19. sajandi poliitilise ja majandusliku mõtte ajaloost on leidnud laia kõlapinda“, selgitas Piirimäe. „Honti kuulsaim teos on Jealousy of Trade. International Competition and the Nation-State in Historical Perspective (Harvard: The Belknap Press of Harvard University Press, 2005),“ jätkas ta. „Varasemate laureaatide nimekiri on muljetavaldav hõlmates nii põhjalikke intellektuaalseid biograafiaid kui ka laiahaardelisi uurimusi eri poliitiliste teooriate ja ideoloogiate kohta,“ tunnistas Piirimäe. Samas on auhinnal tema jaoks ka väga isiklik tähendus, sest Hont oli tema 2006. aastal Cambridge’i Ülikoolis kaitstud doktoriväitekirja juhendaja. Preemiat antakse välja 2013. aastast.